منشور

 

ما یک هلدینگ نیروگاهی شامل شرکت تولید و توسعه پویا انرژی به عنوان شركت مادر و شرکت های مولد نیروگاهی سامان، شرکت مدیریت بهره برداری و تولید انرژی ساسان و شرکت پاک توان گستر پویا هستیم؛ هدف نهائی ما تاثیر مثبت بر زندگی مردم از طریق تامین انرژی پاک و پایدار برای صنایع و معادن است تا از این طریق  به توسعه پایدار ،  افزایش تولید ناخالص ملی و بهبود وضعیت محیط زیست کمک نمائیم.

منشور اخلاقی شرکت پویا انرژی به عنوان یک سند مهم در سازمان و با هدف توجه به ارزش‌های اخلاقی، شایستگی‌ها و فرهنگ سازمانی است که بر تمام کارکنان، از جمله مدیران و کارکنان جدید، تاثیر گذار است. ما پرسنل پویا انرژی ارزش های ذیل را سرلوحه امور خود قرار می دهیم:

1-  ما بر این باوریم که مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، یک تعهد است؛ تعهدی عمیق به خیر، صلاح و نفع همگانی. ما یک شهروند شرکتی دارای مسئولیت اجتماعی هستیم.

2-  باور داریم که عامل اصلی موفقیت‌مان، در سخت کوشی، پشتکار، نظم و ترتیب و عادات خوب است.

3- تلاش می کنیم ضمن به‌ کارگیری تفکر اقتصادی و راهبردی در کلیه سطوح سازمان، با رفتار حرفه‌ای و اقدامات تخصصی و انجام صحیح وظایف مان، در توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی کشورمان سهیم باشیم.

4-پویا انرژی به توسعه پایدار و مسئولیت‌پذیری در قبال محیط زیست و جامعه متعهد بوده و در راستای تامین و توسعه انرژی‌های پاک و اقتصاد کم‌کربن، حداکثر توان مادی و معنوی خود را به کار می‌گیرد.

5- نسبت به کلیه ذینفعان خود متعهد بوده و مدیریتی ارزش‌مدار را برای سهام‌داران خود دنبال می‌کنیم و ضمن رعایت اصول حرفه‏‌ای و اخلاقی، خود را ملزم به داشتن بالاترين استانداردهاي کيفي در راستای ایجاد حداکثر خلق ارزش مي دانيم.

6- خود را متعهد به رعایت معیارهاي صداقت و امانتداری دانسته و حداکثر تلاش مان را در تعهد کامل به رعایت شفافیت، سلامت اداری و رازداری به کار میگیریم.

7- شرکت‌ها علاوه بر ذینفعان، مدیون جامعه و محیطی هستند که در آن فعالیت می‌کنند، ما متعهد به رعایت احترام، کرامت انسانی و جلب اعتماد ذی نفعان‌ به ویژه همکاران هستیم و شرکای تجاری را با همزیستی و موفقیت جمعی پیوند می‌دهیم.

8- مصمم هستیم با رعایت شایسته‌ سالاری در کلیه عرصه‌ها به دنبال رفع مسائل و چالش‌های موجود در صنعت باشیم.

9- معتقدیم کار تیمی و روحیه همکاری، تعلق و تعهد سازمانی برتری ‏زاست و باید برای ایجاد‏، حفظ و ارتقای آن، اهتمام ویژه نماییم و در همین راستا، دانش، تجربه و توانمندی های خود را با سعه صدر با همکاران به اشتراک می‌گذاریم.

10- با تفکر سیستمی همواره؛ یادگیری، خلاقیت، نوآوری و بهبود مستمر در فرآیندها را سرلوحه زندگی حرفه ای خود قرار می‌دهیم.

11- همواره رعایت نکات ایمنی و پیشگیری از بروز حوادث و نیز رعایت نظم و آراستگی محیط کار را تکلیف خود می‌دانیم.

12-مراقب سلامت جسم و روح خود هستیم و همواره شایستگی های فردی و گروهی خود را توسعه می‌دهیم.

13-استفاده مؤثر از نظرات، پیشنهادها و انتقادات از سوی همکاران و ذی نفعان را ارج نهاده و از آن به عنوان یکی از فرصت های راهبردی در جهت ارتقاء خدمات، استقبال می نماییم.

خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه

 

گروه تولید و توسعه پویا انرژی به منظور تامین انرژی الکتریکی و خلق ارزش برای ذی‌نفعان در چارچوب توسعه پایدار، در تلاش است با تکیه بر سرمایه انسانی، اعتبار و ظرفیت‌های خود و سهامدار اصلی، نقش پیشرو و موثری را به عنوان توسعه‏دهنده و سرمایه‏گذار در بخش انرژی الکتریکی ایفا نماید. این شرکت تمام تلاش خود را به­منظور انطباق با خواسته‏ها، نیازمندی­ها و الزامات مشتریان و ذینفعان بکار می­گیرد. در این راستا ضمن تعهد به رعایت کلیه الزامات قانونی، نسبت به استقرار استانداردهای ISO45001:2018 ،  ISO14001:2015 ، ISO9001:2015   اقدام نموده و همراستا با استراتژی‏های کلان شرکت سرمایه‏گذاری توسعه معادن و فلزات خود را ملزم به تحقق اهداف زیر می‏داند:

توسعه بازار و افزایش سهم بازار

  • گسترش فعالیت در عرصه انرژی‌های تجدیدپذیر
  • افزایش ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی
  • حضور در بازار احداث و توسعه ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی و تامین باتری (سواپ باتری)
  • دست‏یابی به مزیت رقابتی پایدار و ارتقا ارزش‏آفرینی (خلق جریان‌های نقدی پایدار)
  • افزایش رضایت ذینفعان و حرکت در راستای اقتصاد کم کربن
  • بهبود شاخص‏های عملیاتی بهره‏برداری و تعمیرات و مدیریت هزینه
  • ارتقا نظام ایمنی و سلامت محیط کار و محیط زیست
  • تکمیل زنجیره خدمات و توسعه خدمات تخصصی

بدین منظور اینجانب تعهد و پایبندی خویش به این خط مشی را اعلام داشته و از همکاران محترم در تمامی سطوح سازمانی انتظار دارد نسبت به تبیین و اجرای مفاد این خط مشی متعهد بوده و در اجرای دقیق سیستم‏های یادشده تلاش و همکاری نمایند. در این راستا نظارت بر سیستم مدیریت یکپارچه را به نماينده مديريت واگذار نموده، تا با مشخص‏نمودن، ایجاد، اجرا و برقرار نگهداشتن فرآیندها و ترغیب به آگاهی در مورد الزامات، خواسته‏ها و نیازمندی­های سهامداران و ذینفعان و همچنین بررسی عملکرد‏ها، راهکارها و اقدامات موردنظر، زمینه‏های بهبود اثربخشی سیستم­ها را تعیین، اجرا و بروزآوری نماید.

                                                                                                                                               محمدزمان جلویان

 مدیرعامل